11. konferencija European Marine Science Educators Association (EMSEA)

Poveznica | Link

Zadar, 23. do 26. rujna 2024.

Konferencija će okupiti znanstvenike i stručnjake iz područja znanosti o moru i edukacije kako bi zajedničkom suradnjom, prezentacijama rezultata znanstvenih istraživanja i razmjenom iskustava doprinijeli daljnjem istraživanju mora, obrazovanju te podizanju svijesti javnosti u ulozi i važnosti mora za cjelokupnu prirodu, čovjeka i društvo te na taj način svi zajedno doprinijeli očuvanju mora i njegovih resursa.

Ciljevi konferencije su promicanje znanja o moru; povezivanje stručnjaka iz područja znanosti o moru, plave ekonomije, obrazovanja te javnog sektora; pregled aktualnih najznačajnijih projekata i aktivnosti iz područja plavog obrazovanja te veze između znanja o moru i plave ekonomije kao i prijenos znanja i iskustava u lokalnu zajednicu.

Za vrijeme konferencije, u sklopu HORIZON Europe projekta BlueLightS – EnLIGHTening future Schools to deliver BLUE Sustainability in Europete, održat će se prva nacionalna panel rasprava o stanju plavog obrazovanja u Hrvatskoj “Implementacija plavog obrazovanju u obrazovni sustav Republike Hrvatske – prilike i izazovi”.

Konferenciju u suradnji s EMSEA organizacijom i Društvom istraživača mora – 20000 milja organiziraju Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu, Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja te Odjel za pedagogiju Sveučilišta u Zadru